Perstorps kommun, länk till startsidan

Socialförvaltning


Socialchef - Annelie Börjesdotter
0435-391 41, annelie.borjesdotter@perstorp.se

Medicinsk ansvarig sjuksköterska (MAS) - Anna Nadmyr, vik

0435-392 91, mas@perstorp.se

Utvecklingsstrateg - Victor Vilsmyr
0435-391 90,
victor.vilsmyr@perstorp.se

Ekonom - Anders Ferm
0435-391 33, anders.ferm@perstorp.se

 

Avgiftshandläggare/assistent - Sanela Dedic
0435-391 44, sanela.dedic@perstorp.se


Nämnd-/utredningssekreterare - Anders Ivarsson
0435-391 36, anders.ivarsson@perstorp.se


Personal - Individ & familj 

Verksamhetschef IFO - Britt Tullberg
0435-391 46, britt.tullberg@perstorp.se

Enhetschef HVB Karpen - Björn Magnusson
0435-392 70, bjorn.magnusson@perstorp.se

Assistent - Mariana Myhre
0435-391 40, mariana.myhre@perstorp.se 

Assistent - Mary Thuresson
0435-391 22, mary.thuresson@perstorp.se

Assistent - Daniel Kipowsky
0435-391 23, daniel.kipowsky@perstorp.se

Handläggare - Helene Norrback
0435-391 49, helene.norrback@perstorp.se

Socialsekreterare vux - Benny Nordström
0435-391 38, benny.nordstrom@perstorp.se

Socialsekreterare vux - Sanna Vinberg
0435-391 65, sanna.vinberg@perstorp.se

Behandlingsassistent - Peter Ekström
0435-393 10, peter.ekstrom@perstorp.se

1:e Socialsekreterare Barn och familj
- Lena Zetterström
0435-391 75, lena.zetterstrom@perstorp.se

Socialsekreterare Barn och familj - Geine Carlströmer
0435-391 32, geine.carlstromer@perstorp.se

Socialsekreterare Barn och familj - Marika Söderman
0435-392 48, marika.soderman@perstorp.se

Socialsekreterare Barn och familj - Tania Nilsson
0435-391 68, tania.nilsson@perstorp.se

Socialsekreterare Barn och familj - Lena Nilsson
0435-391 28, lena.nilsson@perstorp.se

Socialsekreterare Barn och familj - Eva-Lena Dackebro
0435-391 11, eva-lena.dackebro@perstorp.se

Familjebehandlare - Caroline Åberg
0435-391 29, caroline.aberg@perstorp.se

Familjebehandlare - Magnus Hansson
0435-393 09, magnus.hansson@perstorp.se

Socialsekreterare Barn och familj / Familjehem - Elin Månsson
0435-391 37, elin.mansson@perstorp.se

Socialsekreterare Barn och familj / Familjehem - Anette Ågren
0435-391 11, anette.agren@perstorp.se

Socialsekreterare eko - Emmeli Trobäck 
0435-391 35, emmeli.troback@perstorp.se

Socialsekreterare eko - Jeanette Berling
0435-391 18, jeanette.berling@perstorp.se

Integrationssamordnare - Adisa Avdovic
0435-392 47, adisa.avdovic@perstorp.se

Socialsekreterare integration - Pernilla Dahlgren
0435-391 77, pernilla.dahlgren@perstorp.se

Socialsekreterare socialpsykiatri - Jhana Henborg
0435-391 91, jhana.henborg@perstorp.se

Socialsekreterare BoU
ensamkommande barn - Ingmari Bengtsson
0435-392 05, ingmari.bengtsson@perstorp.se

Biståndshandläggare - Tanja Ilic
(Österbo, hemtjänst)
0435-392 14, tanja.ilic@perstorp.se

Biståndshandläggare - Inger Johnsson

(Ybbåsen, hemtjänst)
0435-391 45,  inger.johnsson@perstorp.se

Biståndshandläggare - Marja-Leena Gunnarsson
(LSS, psykiatri, funktionsnedsättning)
0435-391 80, marja-leena.gunnarsson@perstorp.se

 

Personal - Vård och omsorg (SoL/HSL/LSS)

Verksamhetschef VO - Patrik Wilhelmsson
0435-391 48, patrik.wilhelmsson@perstorp.se

Områdeschef - Maria Lundin
(Ybbåsen, nattpersonal)
0435-391 34, maria.lundin@perstorp.se

Områdeschef - Christel Nordin
(Österbo, korttidsavdelning, Rydbogården)
0435-391 50, christel.nordin@perstorp.se

Områdeschef - Lotta Henrysson
(Hemtjänst)

0435-391 94, Ann-Charlotte.Henrysson@perstorp.se


Områdeschef - Maria Silversand
(psykiatri, personliga assistenter, kontaktpersoner, ledsagare)
0435-391 47, maria.silversand@perstorp.se

 

Informationsägare: Annelie Börjesdotter
Senast uppdaterad: 2017-05-26

Kontakt

Postadress:
Perstorps Kommun, 28485 Perstorp

Besöksadress:
Torget 1, 28431 Perstorp

Telefonväxel: 0435-390 00
Fax: 0435-355 51

E-post: kommunhuset@perstorp.se

Öppettider

måndag-torsdag 08.00-16.30 fredag 08.00-15.00 lunchstängt 12.00-13.00

Avvikande öppettideröppnas i nytt fönster

Felanmälan efter arbetstid

Telefon: 0435-393 05

Du kommer då till Securitas som tar upp anmälan och vidarebefordrar den till kommunens jourpersonal.